Café Majada Kopi Luwak cibetková káva zrnková 100 g

Čerstvě pražená 100% zrnková arabika, pocházející z Indonésie od místních sběračů.

Objednáno
Kód: 270
1 559 Kč 1 355,65 Kč bez DPH
Kategorie: Káva zrnková
Hmotnost: 0.1 kg
Café Majada Kopi Luwak cibetková káva zrnková 100 g
Novinka

Jedná se o jednu z  z nejdražších káv na světě. Je velmi ceněná, protože se jí ročně vyprodukuje jen velmi malé množství. A proč tomu tak je? Kávové zrna, ze kterých je tato káva vyráběna jsou nejprve pozřena divokou cibetkou, poté jsou z jejího trusu zrna vybírána a teprve pak přichází na řadu další zpracování této kávy.


Říká se, že cibetka si vybírá k jídlu jen ty nejkvalitnější kávové zrna, ty pak projdou v jejím trávicím traktu procesem fermentace, což způsobí, že kávová zrna ztratí svoji silnou hořkost a po procesu pražení získají zvláštní jemnou chuť a příjemné aroma. Samozřejmě, že je velmi důležitý i samotný proces pražení kávy - měla by být pražena středně, aby nedošlo k následnému zhořknutí kávových zrn a byla tak zachována jedinečnost této kávy.

Obyvatelé Indonésie každoročně prohledávájí kávové plantáže za účelem nalezení cibetkového trusu. Tímto způsobem se nasbírá ročně jen několik stovek kil této zrnkové kávy. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení